Przejażdżki rowerowe mają być przyjemnością, a nie utrapieniem. Dlatego przed sezonem rowerowym powinniśmy zrobić przegląd naszego roweru, zadbać by wszystkie usterki zostały usunięte.
W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie tego zrobić sami, powinniśmy rower oddać do serwisu.
Dodatkowo dobrze jest rower wyposażyć w ciekawe i przydatne gadżety.

CZAS NA ROWER

Jeżdżenie rowerem to bardzo miła forma spędzania wolnego czasu. Jeździmy razem z całą naszą rodziną, szusujemy rowerem po górskich ścieżkach i bardzo często przemieszczamy się rowerem po mieście. Czasami jeździmy tak szybko, że aż błotniki rowerowe nie nadążają zbierać błota, a licznik rowerowy bezprzewodowy nie nadąży liczyć naszych kilometrów.
Bardzo ważny jest też stój każdego rowerzysty, specjalistyczne koszulki i spodenki są uszyte ze specjalnej tkaniny, która nie grzeje i nie chłodzi. Do jazdy rowerowej bardzo istotny jest też odpowiedni kask, który obowiązkowy jest dla dzieci do lat 14.

W CO WYPOSAŻYĆ NASZ ROWER?

Można wybrać wiele różnego rodzaju gadżetów, na przykład:
– dzwonek rowerowy,
– bidon,
– fotelik dla dziecka,
– sakwy rowerowe.
Można też zabezpieczyć koła odpowiednimi błotnikami rowerowymi i przypiąć do roweru odpowiednie liczniki bezprzewodowe rowerowe.
Do sakw rowerowych można włożyć nie tylko prowiant, ale i także potrzebne narzędzia do szybkiej naprawy, w razie awarii podczas wycieczki rowerowej.

Jeśli dobrze przygotujemy się na sezon rowerowy, na rowerze spędzimy miło czas.