Biegać może każdy. Powiedzieć można więcej! Biegać powinien każdy komu zdrowie na to pozwala. Dlaczego? Z pewnością dlatego, że bieganie jest bardzo zdrowe i świetnie wpływa na naszą kondycję i jak pokazują badania może nawet wydłużyć nasze życie! Regularne bieganie dla wielu osób to podstawa.

Biegaj odpowiednio ubrany

Odpowiedni strój do biegania może sprawić, że ta forma aktywności stanie się dla nas jeszcze zdrowszą a do tego samo bieganie zacznie sprawiać nam jeszcze większą przyjemność. Jaki powinien być strój do biegania? Musi być przede wszystkim przewiewny i luźny, tak, by nie krępował naszych ruchów, ale również taki, by przepuszczał powietrze i nasz organizm w nim się niepotrzebnie nie pocił.

Zimno i co teraz?

O tym, że aura dla biegaczy ma ogromne znaczenie wie chyba każdy kto biega, jednak nie możemy pozwolić sobie na to, żeby to właśnie ona decydowała o tym, czy pójdziemy biegać w dany dzień, czy też nie. Kiedy na zewnątrz jest chłodno z pomocą przychodzi nam odzież termoaktywna.

Człowiek mniej poci się w odzieży termoaktywnej!

Co ma do tego odzież termiczna? Ma jony srebra. Niestety nie wszystkie modele, ale te wyższej generacji (i w wyższej cenie) zawierają w strukturze materiału nitki z jonami srebra, które to jony mają działanie bakteriobójcze. Niektóre ubrania termoaktywne zawierają także włókna polipropylenu, który ma właściwości bakteriostatyczne (na materiale nie rozwijają się bakterie i grzyby). Eliminujemy bakterie – eliminujemy brzydki zapach. Ale nie można zapomnieć o podstawowej higienie osobistej.