Bieganie nie jest łatwym sportem, choć za taki jest uważane powszechnie. Bo cóż oznacza biegać – przebieramy nogami do przodu i tyle. Jednak tak do końca nie jest. Tu ważne są elementy, które dla laika nie maja znaczenia – tętno, prędkość, tempo, kalorię, liczba kroków, kilometrów i wiele innych. Odzież biegacza to nie tylko odpowiednie buty i dres. Są tu także akcesoria do biegania i moda biegowa.

Pas do biegania

pas do bieganiaJednym z ważniejszych akcesoriów biegowych jest pas do biegania, zwany również popularnie nerką. Taki pas może być bardzo prosty, ale przede wszystkim powinien zapewnić wygodę podczas treningu – nie może się przesuwać z miejsca na miejsce, kręcić, ani obijać. Po drugie powinien mieć tyle miejsca, by zmieścić w nim smartfon, klucze do domu. Może być kolorowy lub czarny, dodatkowo może mieć uchwyty na bidony. Ale zawsze powinien być regulowany.

Bluzy do biegania

Jednym z najważniejszych elementów ubioru biegacza są bluzy do biegania. Inne sprawdzają się podczas cieplejszych dni, a inne podczas jesieni i zimy, w niższych temperaturach. Tutaj liczy się moda – kolorystyka, ale przede wszystkim ma znaczenie krój bluzy do biegania, a także odpowiednie materiały, z których została wykonana. Bluza do biegania musi być termoaktywna, odprowadzać wilgoć i chronić przed wiatrem, a jednocześnie zapewniać stałą temperaturę ciała. Powinna nie doprowadzać do przegrzania i wychłodzenia.