Odzież do biegania jest równie ważna jak dobra para sportowych butów. Wielu biegaczy, którzy od lat trenują, z pewnością przyzna, że dobrze dobrane ubrania są w stanie znacząco wpłynąć na komfort treningu, a nawet zwiększyć jego efektywność. Szczególnie ważne są dobrze dopasowane spodenki do biegania. Jak wybrać odpowiednie?

Krótkie spodenki na lato

Latem niezwykle ważne jest chłodzenia ciała podczas treningu, szczególnie gdy panują nieznośne upały. Dlatego warto jak najbardziej odkrywać ciało. Pomogą w tym krótkie spodnie do biegania, najlepiej takie sięgające maksymalnie do połowy ud (a jeszcze lepiej jeśli to będą szorty). Ważne jest, aby były dosyć luźne w nogawkach, ale dopasowane idealnie w pasie. W ten sposób nie będą powodowały otarć, nie będą się też zsuwać z talii.

Obcisłe spodnie do intensywnych treningów

Bardzo dobrze sprawdzają się leginsy do biegania. Uszyte z elastycznego materiału nie krępują ruchów. Zapewniają też dużo ciepła podczas biegów zimowych i jesiennych. Dobre legginsy do biegania będą uzupełnione o drobne elementy odblaskowe. Dzięki temu biegacz jest o wiele bezpieczniejszy po zapadnięciu zmroku. Wiele modeli tego typu spodni ma w tylnej części małą kieszonkę. To idealne miejsce na klucze od domu lub mały odtwarzacz muzyki. Legginsy są dostępne zarówno w wersji dla kobiet, jak i mężczyzn. Biegacze cenią je za wyjątkowy komfort i trzymanie właściwej temperatury ciała.