Bez wątpienia, rower to świetny środek transportu codziennego. Niemniej jednak, dobrze sprawdza się również podczas bardzo dalekich podróży. Jednakże, jeśli chce się wyjechać na rowerze w naprawdę dłuższą podróż, trzeba najpierw przeprowadzić odpowiednie przygotowanie.

Przydatne sakwy rowerowe

sakwy roweroweWydaje się, że żadna dłuższa podróż rowerowa nie może się odbyć bez sakw rowerowych. Jest to najwygodniejszy sposób na przechowywanie bagażu podczas jazdy. Warto jednak zauważyć, że sakwy rowerowe bywają bardzo różne. Które z niuch najlepiej jest wybrać?

Nie w każdej sytuacji dane sakwy rowerowe są najlepsze. Wszystko zależy do rodzaju roweru, sił rowerzysty oraz długości podróży. Rzecz w tym, że jeśli dysponuje się małym rowerem, podróż ma być krótka, a rowerzysta nie jest zbyt zaprawionym kolarzem, wybór dużych i ciężkich sakw rowerowych będzie na pewno dużym błędem.

Co oprócz sakw?

Bez wątpienia, przynajmniej dwie niewielkie sakwy rowerowe to podstawa w przypadku podróży rowerowych. Czasami jednak sakwy okazują się być niewystarczające. Co zrobić w takiej sytuacji? Zawsze istnieje możliwość dołączenia do roweru niewielkiej przyczepki. Bez wątpienia, można na nią zapakować o wiele więcej niż do samych tylko sakw rowerowych. Trzeba jednak pamiętać, że jazda z przyczepką, nawet najmniejszą, nie należy do najprostszych. Z pewnością, trzeba mieć już pewne doświadczenie w podróżowaniu rowerem, aby wyjechać z przyczepką.