Kaski rowerowe są jednym z najważniejszych elementów stroju rowerzysty. Aby kask rowerowy dobrze spełniał swoje zadania, czyli chronił głowę przed urazami, powinien być nie tylko perfekcyjnie dopasowany, ale przede wszystkim musi być wykonany z wytrzymałego i bardzo solidnego materiału. Na rynku jest bardzo wiele modeli kasków rowerowych, które wykonane są z wielu różnych materiałów.

Z jakiego materiału warto wybrać kaski rowerowe?

W przypadku kasków rowerowych zdecydowanie najważniejszą kwestią jest materiał zewnętrzny. Jak łatwo się domyśleć im twardszy surowiec, z którego wykonany jest kask, tym jest on bardziej wytrzymały i lepiej ochrania 

głowę przed rozbiciem. Kaski rowerowe z niższej i średniej półki cenowej najczęściej wykonane są z tworzywa sztucznego. Kaski te doskonale sprawdzą się do jazdy sportowej i rekreacyjnej. Zawodowcy 

bardzo często korzystają z bardzo drogich kasków ceramicznych, które w swojej klasie nie mają sobie równych. Kaski ceramiczne są nie tylko bardzo trwałe, ale przede wszystkim bardzo lekkie, dlatego też wielu profesjonalnych rowerzystów korzysta z ich dobrodziejstwa.
Materiał wewnętrzny

W przypadku kasków rowerowych ogromną rolę pełni nie tylko materiał zewnętrzny, ale również materiał wewnętrzny. W dzisiejszych czasach najczęściej wnętrze kasku zrobione jest z gąbki, albo specjalnej pianki. Zadaniem tych materiałów jest zapobieganie otarciom i zapewnienie odpowiedniego komfortu podczas noszenia kasku.