Wiele osób, szczególnie rozpoczynających swoją przygodę z rowerem zastanawia się, po co tak naprawdę nosić spodenki rowerowe, skoro na dobra sprawę można założyć każde szorty noszone na co dzień. Panie na pewno powiedzą, że mogą jeździć w legginsach czy dresach. Jednakże obcisłe spodenki rowerowe damskie nie tylko mają zmniejszyć opory powietrza podczas jazdy. Ich zadanie jest szczególne ważne dla pań.

Spodenki rowerowe damskie – ochrona przed kontuzją
Spodenki rowerowe cechują się zasadniczo tym od innych spodenek, w tym również sportowych, że posiadają specjalną wkładkę. Jej zadaniem jest amortyzować krocze podczas jazdy w terenie oraz stanowić wyściółkę zwiększającą komfort jazdy. Ponadto, spodenki rowerowe damskie nosi się bez bielizny, aby nie powodować otarć naskórka. Wbrew pozorom, nawet najwygodniejsze siodełko rowerowe może przyczynić się do kontuzji podczas jazdy, zarówno w wyniku uderzeń, jak i ucisku.

Spodenki rowerowe damskie – jakie najlepsze?
Kupując spodenki do jazdy na rowerze warto zwrócić uwagę na kilka cech, w szczególności kierując się jakością. Poza odpowiednim rozmiarem, ważne jest, aby wkładka była odpowiedniej wielkości i twardości, a całe spodenki były bezszwowe. Wskazane jest, aby spodenki miały szelki, co zapobiegnie ich zsuwaniu się, i aby te szelki wykonane były nie z pełnego materiału a z siateczki, która zapewni lepszą wentylację. Warto też zwrócić uwagę na jakość materiału oraz ogólną jakość wykonania.