Skarpetki kolarskie to skarpetki, które mają pomóc wygrać różnego rodzaju zawody, czy maratony związane z kolarstwem. W tym artykule znajdują się informacje o skarpetkach nie tylko dla kolarzy, lecz także dla biegaczy. Skarpetki kompresyjne to jeden z rodzajów skarpetek dla kolarzy, czy biegaczy, które mają za zadanie zwiększyć wydajność mięśnia i przyspieszyć jego regenerację, ale jak to wygląda naprawdę?

Producenci mówią, że skarpety kompresyjne zwiększą twoje dotychczasowe wyniki o kilka procent, co jest bardzo zniewalającym wynikiem jak na skarpety. Zapewniają oni także o cudownym wpływie na tętno, moc mięśnia, jego metabolizm i kilka innych ważnych czynników. Z perspektywy badań i doświadczeń wygląda już to troszeczkę inaczej. Według badań laboratoryjnych nie mają żadnego wpływu na tętno, czy inne czynniki, które mogłyby przyczynić się do zwiększenia wydajności.
Jednak jak wiadomo testy w praktyce są najlepsze i niedługo po badaniach laboratoryjnych przeprowadzono test w maratonie. Wynik był nieco zaskakujący. Okazało się, że biegacze, którzy mieli na sobie skarpetki kompresyjne mieli troszkę lepsze wyniki i ich mięśnie szybciej zregenerowały się po wysiłku. Nie zyskali oczywiście najlepszych wyników, ale wpływ skarpetek kompresyjnych na wydajność został potwierdzony. Nie była to super-rewolucja, ale zawsze coś.

Zbierając wszystko w jedną całość, można powiedzieć, że produkt jest warty swojej ceny, lecz dla osób, które nie mają zbyt pojemnych portfeli nie jest konieczne zakupienie takowego sprzętu.